domů
STAR LINE
zkušenosti s dětskou rekreací od roku 1993
sledujte nás na facebooku

Informace o školách v přírodě

Specialitou naší firmy je zajištění školy v přírodě přesně podle požadavků každé školy. Proto nabízíme organizované pobyty pro celé školy či stupně, stejně jako rekreaci v užším kolektivu několika málo tříd. Naším prvořadým cílem je naprostá spokojenost dětí, učitelů i vedení školy. Služby, které využijete, si můžete zvolit sami.

Kromě ubytovacích a stravovacích služeb v našich i partnerských střediscích nabízíme též: dopravu, zdravotní a pedagogický dozor, program pro děti, noční hlídání, výlety. Samozřejmostí je zajištění vhodných výukových prostor pro každou třídu. Učitelé a děti jednotlivých tříd mají jedinečnou možnost velmi dobře poznat své kolegy a kamarády, se kterými při běžném vyučování nepřijdou téměř vůbec do kontaktu. Každá škola si může vybrat lokalitu pro realizaci pobytu i délku trvání akce. V rámci programu full servis nabízíme celý balíček níže uvedených služeb.

Ubytování

V našich střediscích RS Svor, Hrachov a Šlovice nabízíme kvalitní ubytování pro děti i učitele. Na rozdíl od mnoha jiných firem tato střediska sami provozujeme, a proto se můžete na kvalitu ubytování a stravování spolehnout. Pedagogický dozor má možnost vybrat si ubytování v blízkosti dětí na 2-lůžkových pokojích, nebo může využít nově vystavěných 2-lůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením. Fotografie a bližší popis najdete v sekci rekreační středisko Svorrekreační středisko Hrachov, rekreační středisko Šlovic

Učebny

Ve všech námi provozovaných areálech najdete dostatek učeben pro ničím nerušenou výuku během pobytu na škole v přírodě. Učebny jsou vybaveny tabulemi, některé též audio-vizuální technikou. V rekreačních střediscích je k dispozici také dataprojektor s DVD přehrávačem a zvukovou aparaturou. V učebnách se třídy nemusí střídat, neboť každá třída má vyhrazený prostor jen pro sebe.

Stravování

Stravování probíhá přímo v areálech. Nabízíme plnou penzi, tj. snídani, oběd a večeři a samozřejmě též dopolední a odpolední svačinu. Po celý den je v jídelně k dispozici čaj nebo ovocná šťáva. Jídelní lístek předkládáme klientům v den zahájení pobytu. Nebráníme se možným změnám, připomínkám a námětům. V případě zájmu jsme po dohodě schopni zařídit výběr ze dvou jídel, zmrzlinové poháry pro děti či špekáčky k táboráku. Při celodenních výletech zajišťujeme jídlo formou balíčku na cestu.

Vychovatelé

Vychovatelé mají na starosti odpolední a večerní program pro děti. Učitelé proto mohou školu v přírodě z části využít pro svoji vlastní rekreaci. Vychovatelé děti nejen zabaví, ale zároveň se o ně ve všem postarají. Jedná se především o studenty vysokých škol, kteří prošli naším školením a znají systém organizace našich pobytů. Pokud učitelé mají zájem s dětmi pracovat po celý den, rádi je do našich programů zapojíme. Strukturu odpoledních programů si prohlédněte zde.

Zdravotní péče

Abyste si nemuseli dělat starosti o zdravotní stav dětí, doporučujeme Vám využít služeb kvalifikovaného zdravotníka dle norem pro dětské zotavovací akce. Postará se o výdej pravidelně užívaných léků a ošetří případná zranění. Je-li to nutné, zajistí ošetření dítěte u lékaře. Na ošetřovně jsou neustále k dispozici základní léky i zdravotnický materiál. Pokud je třeba, využívá zdravotník k odvozu dítěte k lékaři služební automobil.

Noční hlídání

V nočních hodinách může být dozor nad dětmi svěřen našim zaměstnancům, kteří se postarají o klid a bezpečnost ve středisku v době od večerky do budíčku. Učitelé tak nemusí dozorovat na ubikacích dětí dlouho do noci.

Doprava

Už mnoho let spolupracujeme se spolehlivými přepravci, kteří poskytují kvalitní dopravní služby a disponují moderními autobusy s bezpečnostními pásy. Na začátku pobytu autobusy přistavíme až ke škole či na jiné dohodnuté místo a dopravíme klienty přímo do střediska. Na konci pobytu vás samozřejmě opět dopravíme z rekreačního střediska zpět ke škole. Autobusy můžeme zajistit i v průběhu pobytu na vámi naplánované výlety.

Výlety

Na přání škol organizujeme již několik let výlety na klíč do blízkého i vzdálenějšího okolí. Zajistíme dopravu, vstupy a služby delegáta. Učitelé mají všechny výlety jako doprovod zdarma. Podrobnější informace najdete na stránkách výlety Svorvýlety Hrachov a výlety Šlovice.