domů
STAR LINE
zkušenosti s dětskou rekreací od roku 1993
sledujte nás na facebooku

Rekreační středisko Svor – poloha

Adresa

RS Star Line Svor
Svor 8
471 51

Adresu používejte pouze pro korespondenci s dětmi během pobytů na táboře či škole v přírodě. Všechny dotazy, rezervace aj. řešte prostřednictvím kontaktů pražské kanceláře.

Mapa

Rekreační středisko Star Line se nachází v Libereckém kraji na jižním okraji Šluknovského výběžku, v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Lužické hory. Středisko je ze tří stran obklopeno lesy a leží přímo naproti hoře Klíč. Vzdálenost od nejbližšího města Nový Bor je přibližně 5 km. Bývalé okresní město Česká Lípa je vzdáleno asi 15 km. Přímo v obci Svor se nachází samoobsluha, restaurace, tenisové kurty, pošta, vlakové nádraží a autobusová zastávka.

Popis cesty do střediska

Popis cesty autem: Pokud pojedete z Prahy, můžete jet buď směrem na Mladou Boleslav, nebo přes Mělník. Dále se orientujte podle směru Česká Lípa a Nový Bor. Po průjezdu Novým Borem pokračujete směrem na Rumburk a Varnsdorf. Po příjezdu do obce Svor se hlavní silnice stáčí doprava na Rumburk. Vy však na první křižovatce v obci pokračujte rovně. Pojedete kolem pošty a celou cestu jedete rovně do kopce. Podjedete pod viaduktem a po chvíli se ocitnete na křižovatce. Zde uhněte mírně vpravo. Cesta rovně vede směrem na Kytlici, tudy však nejezděte. Pokračujte stále rovně a středisko uvidíte po pravé straně. Odbočíte vpravo, projedete kolem strážní budky a závory a jste v rekreačním areálu. Během léta hlídá ve strážní budce služba, sdělte jí důvod návštěvy a jméno člověka, za kterým jedete, a vyčkejte dalších instrukcí.

Popis cesty autobusem: Do obce Svor jezdí přímé autobusové spoje z Prahy, Nádraží Holešovice. Cílová zastávka se jmenuje Svor, otočka. Po vystoupení z autobusu se vydejte rovně po směru jeho jízdy. Hlavní silnice se stáčí doprava na Rumburk. Vy však na první křižovatce v obci pokračujte rovně, dále viz popis cesty autem.