domů
STAR LINE
zkušenosti s dětskou rekreací od roku 1993
sledujte nás na facebooku

Nabídka výletů

Výlety do blízkého okolí

Středisko Svor se nachází v srdci Lužických hor, jejichž krásná příroda přímo vybízí k uspořádání výletů. Ve vzdálenosti několika kilometrů od rekreačního střediska se nalézají unikátní přírodní i kulturní památky. Ať už se jedná o zříceniny hradu Milštejn či Tolštejn, přehradu Naděje, skalní hrad Sloup či Panskou skálu, unikátní čedičový vrch ve tvaru varhan. Dále můžete vyrazit po křížové cestě na rozhlednu na Jedlové, která se dá spojit s jedinečným zážitkem v podobě nově otevřeného adrenalin parku. Za zmínku jistě stojí i sklárny a sklářské muzeum v nedalekém Novém Boru. Všechna tato místa lze navštívit pěšky nebo využít autobusové a vlakové spoje.

Výlety do vzdálenějšího okolí (autobusové výlety)

Zde uvádíme přehled výletových destinací, které můžeme zajistit v rámci autobusového výletu. Za jeden den však zpravidla nelze stihnout vše, co daná oblast nabízí, proto našim klientům ponecháváme možnost volby programu v závislosti na jimi zvolené výletové destinaci. Na základě jejich požadavků jim pak na míru sestavíme itinerář cesty.

Liberec

Při výletu do Liberce mají klienti na výběr z několika možných cílů cesty. Pro děti nejatraktivnější je zábavní centrum Babylon, kde mohou děti navštívit aquapark, iQpark, nově otevřenou iQlandii, menší děti také lunapark. Dále mají možnost prohlédnout si libereckou zoologickou zahradu – vůbec nejstarší zoologickou zahradu v ČR nebo botanickou zahradu s tropickým akváriem. Neméně oblíbený je také liberecký dinopark. A kdo má rád rozhledy, může si lanovkou vyjet na Ještěd, odkud se dá za pěkného počasí dohlédnout do Německa, Polska nebo také třeba až do Prahy. Zpravidla v jednom výletovém dnu nabízíme kombinaci 2 vybraných atrakcí.

Děčínsko

Do Děčína jezdí naši klienti ve většině případů navštívit buď zoologickou zahradu, která sice patří v ČR k menším, avšak o nic méně zajímavým a jí přilehlou expozici Rajských ostrovů s mnoha terárii a akvárii, případně děti navštíví aquapark s velkým množstvím vodních atrakcí (např. 3 tobogány, vodní hřib, divoká řeka, dnový rošt, chrliče, dětská říčka, masážní trysky, 2 whirlpooly atd.). Pokud nechcete jet přímo do Děčína, tak jen o kousíček dál se nalézá obec Hřensko, která je výchozím bodem do národního parku Českosaské Švýcarsko. Zde můžete navštívit Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most v Evropě nebo se projet na lodičkách skalními soutěskami po říčce Kamenici. Novinkou v nabídce výletů je návštěva indiánské vesničky v Růžové u Děčína, kde se děti mohou seznámit s životem a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky. Nově nabízíme také výstup na rozhlednu na Děčínském Sněžníku.

Malevil

Malevil je rozsáhlý ranč, který nabízí návštěvníkům velké množství aktivit. Děti si zde mohou zahrát bowling, projet se na koni, zaskákat si na trampolíně či si pohrát na dětském hřišti. Milovníci zvířat si zde také přijdou na své, neboť na ranči se nachází minizoo, kde můžete potkat kromě tradičních domácích zvířat, jako jsou krávy, ovce, koně, králíci a kachny také např. lamy, pštrosy, pávy, mývaly, činčily, různé druhy ptáků a mnoho dalších. Výlet na Malevil je většinou spojen s návštěvou sklárny v Novém Boru.

Českolipsko

Do kraje Karla Hynka Máchy se můžete vydat na zámek Zákupy, kde vás kromě samotného renesančního zámku a anglického a francouzského parku potěší zejména medvěd Medoušek, který bydlí na zámeckém nádvoří, kde má vybudovaný pěkný výběh. Dále se podíváte k Máchovu jezeru do Doks, kde navštívíte muzeum nejpopulárnějšího českého komiksu – Čtyřlístku.

Českosaské Švýcarsko

Pokud chcete poznávat krásy Českosaského Švýcarska, není pro návštěvu ideálnější místo než město Krásná Lípa, kde přímo v Domě Českého Švýcarska můžete shlédnout interaktivní expozici, která vám umožní nahlédnout do nejskrytějších zákoutí místní přírody a dozvědět se něco o historii a kulturních hodnotách tohoto jedinečného území.  Nádhernou krajinu můžete dále obdivovat při procházce do Kyjovského údolí. Oblíbenými cíli v této lokalitě jsou například Kyjovský hrádek, skalní převis zvaný Jeskyně víl, či ze spadaných balvanů navršená dvouprostorová jeskyně Vinný sklep. Neméně zajímavá je také rozhledna Vlčí hora, na kterou můžete vystoupat a odkud jsou za dobré viditelnosti vidět i Jizerské hory a Krkonoše.

Ústecko

Okolí Ústí nad Labem nabízí širokou škálu turistických atrakcí. Za zmínku stojí zejména návštěva místní zoologické zahrady, která chová více než 200 druhů zvířat, z nichž řada je velmi vzácných. Dále můžete vyjet lanovou dráhou na rozhlednu Větruše, kde se nachází zrcadlový a přírodní labyrint. A v neposlední řadě si pak můžete zahrát bowling v jednom z mnoha bowlingových center. Novinkou v nabídce výletů je návštěva jednoho z nejmenších, ale také nejhezčích zámků v Čechách –  zámku Velké Březno a skanzenu lidové architektury v Zubrnicích.

Bautzen

Když už vám nebude stačit obdivovat krásy naší vlasti, můžete se vydat přes hranice do Německa. Co by kamenem dohodil od historického města Bautzen (Budyšín), se nachází úplně jiný svět a to svět pravěký. V Parku praještěrů nechají plastiky o životní velikosti oživnout dobu ještěrů. Setkáte se s obrovskými býložravci doby křídové a podíváte se hrůzu nahánějícím dravým ještěrům přímo do očí. Pokud vás příliš nevyděsí tito ještěři, pak určitě zamiřte do stále zeleného přírodního labyrintu, kde si vyzkoušíte svoji orientaci a častokrát si budete připadat opravdu ztraceni. Nezoufejte, cesta ven opravdu vede. Cestu můžete zakončit v parku miniatur, kde je možné si vyzkoušet např. rýžování zlata nebo si zahrát nějakou mechanickou dřevěnou hru nebo dojít až do světa Guinnessovy knihy rekordů s nejmenším velikonočním vajíčkem na světě.