domů
STAR LINE
zkušenosti s dětskou rekreací od roku 1993
sledujte nás na facebooku

Nabídka výletů Hrachov 167

Okolí rekreačního střediska Hrachov láká k výletům za zábavou i za poznáním. Některá místa jsou přístupná pěšky, linkovými autobusy nebo vlaky, na jiná a vzdálenější doporučujeme využít sjednanou dopravu autobusy. Pro letní tábory jsou voleny vždy kombinace několika placených destinací a aktivit, ze kterých si vybírají sami rodiče. Pro školy v přírodě organizujeme výlety na klíč dle přání klientů. Pro celodenní výlet zajišťujeme dopravu, vstupy a služby delegáta, který se po celý den stará o hladký průběh akce a veškeré organizační věci tak, aby výlet proběhl bez problémů a naši klienti se nemuseli o nic starat.

Výlety do blízkého okolí

Drážkov – Váchův špejchar

V malebné vesničce se nachází objekt, který je ukázkou lidové architektury 15. století. Ve třech patrech si návštěvníci mohou prohlédnout dobový nábytek, ošacení, hračky, pracovní nástroje, povozy, ale třeba i fotografie, nádobí a knihy. Celý objekt je od roku 1987 chráněnou kulturní památkou a v posledních letech prochází celkovou rekonstrukcí.

Příčovy – Větrný mlýn

Na vršku za obcí Příčovy směrem na Dublovice se vypíná torzo největšího větrného mlýnu holandského typu u nás. Návštěvníky potěší i krásný výhled na okolní krajinu.

Hrachov – Domov fauny

Areál Ochrany fauny ČR v obci Hrachov patří s návazností na areál společnosti Domov fauny, která provozuje psí útulek a stáje pro týraná hospodářská zvířata, mezi nejmodernější a zároveň největší areály na ochranu zvířat nejen u nás, ale i v rámci Střední Evropy. Žijí zde opuštěná či nalezená zvířata, takže při prohlídce se děti navíc také poučí o tom, jak se o tato zvířata pečuje.

Skrýšov

Ve Skrýšově se nachází statek, na kterém si děti mohou prohlédnout domácí zvířata a zároveň se povozit na koních. A kdo se bojí koníků, může se pobavit pohledem na jiná domácí zvířátka, se kterými je seznámí majitelé statku.

Výlety do vzdálenějšího okolí (autobusové výlety)

Orlická přehrada a okolí

Při této volbě výletu nabízíme několik variant. Děti můžou navštívit např. zámek Orlík, založený ve druhé polovině 13. století. Návštěvníky osloví nejen bohatou historií, ale i překrásným výhledem na Orlickou přehradu. V zahradách a parku, které přiléhají k zámku, se nachází slavná Schwarzenberská hrobka, která také stojí za vidění.

Z Orlíku je možné plavit se parníkem po Orlické přehradě a přejet na hrad Zvíkov, který je spojen s rodem Přemyslovců a ke kterému se váže spousta pověstí. Posledním zastavením v okolí Orlíku může být exkurze do vodní elektrárny Orlík. Po areálu skupiny provází odborný průvodce, který návštěvníkům vysvětlí činnost jednotlivých úseků vodního díla. Součástí exkurze je i procházka po hrázi, která nabízí netradiční pohled na Orlickou přehradu.

Příbram a okolí

Na Příbramsku můžete navštívit Hornické muzeum. Skvělým zážitkem je především jízda hornickým vláčkem v dole Anna nebo vodní štola. Návštěvníci si na vlastní kůži vyzkouší, jak vypadá absolutní tma a dozví se, jak se v dolech pracovalo.

Dále je v Příbrami Svatá hora – nejvýznamnější poutní místo v Čechách. Rozsáhlý areál je postaven v barokním stylu. Návštěvníci mohou obdivovat řadu kaplí a kapliček, podloubí vyzdobená cennými malbami a štuky, zdobené oltáře a sochy. Z areálu je krásný výhled na celé město. 

Pro sportovní nadšence je připravena návštěva příbramského aquaparku s bazénem, dětským brouzdalištěm, tobogány a vířivkami. Můžete si také zahrát bowling ve Sporthotelu Trhovky na břehu Orlické přehrady nebo vyrazit na letiště Dlouhá Lhota, kde je možné zajezdit si na čtyřkolkách a buggynách. Neméně atraktivní je pak projížďka na elektrických dvoukolkách segway v Novém Kníně. 

Dále je možné navštívit rokokový zámek v Dobříši, Památník Vojna Lešetice, což je areál bývalého pracovního tábora, kde byli v padesátých letech vězněni političtí vězni nebo Muzeum zlata v Novém Kníně zaměřeném na historii těžby a zpracování zlata v této oblasti. Děti si samy také mohou vyzkoušet zlato rýžovat. 

Pro ty nejmenší je pak ideální návštěva Pohádkové země plné skřítků, strašidel a dalších pohádkových bytostí v Pičíně nebo návštěva Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami, kde děti naučnou, ale i zábavnou výstavou zaměřenou na Staré pověsti české provede samotná Kněžna Libuše.

Sedlčany a okolí

Sedlčansko není známé jen svým sýrem, ale také velkým množstvím turistických zajímavostí. Jmenujme například Vrchotovy Janovice, malebný zámek s původním parkem postaveným v renesančním stylu, který překvapí návštěvníky výstavou dobového nábytku, nádobí, knih a obrazů. Děti zde mimo jiné uvidí dobového houpacího koně.

Významný je také skanzen Vysoký Chlumec. Rozsáhlý areál tvoří dvanáct staveb lidové architektury z 18. – 20. století. V objektu se nachází např. pila poháněná vodním kolem, zemědělské usedlosti, dobově zařízené chalupy, hospodářské stavby, špýchary.

Přímo ve městě Sedlčany se nachází městské muzeum, které nabízí řadu exponátů z období pravěku, středověku až po období obou světových válek. Pro sportovně zaměřené se i v této lokalitě nabízí možnost zahrát si bowling v nově otevřeném penzionu Hulín u Sedlčan. Na výlet je možné vyrazit také do Sportcentra Monínec, kde si děti vyzkouší netradiční sporty jako projížďku na koloběžkách, lukostřelbu nebo tubing – jízdu na nafukovacích duších.

Z Monínce se dá krátkou procházkou dojít třeba do Cunkova na farmu zabývající se chovem bizonů. A kdo má rád rozhledny, může se vypravit na rozhlednu Drahoušek. Tato 47 metrů vysoká stavba nabízí pohled do zvlněné krajiny Sedlčanska. Z jejího vrcholu dohlédnete přímo do Sedlčan nebo na zdánlivě blízký hrad Vysoký Chlumec.

Milovníci aktivní zábavy ocení svezení na čtyřkolkách v Dublovicích. Areál nabízí několik typů vozidel, která jsou uzpůsobena věku návštěvníků a mohou na nich jezdit i děti. K dispozici jsou dvě oddělené dráhy. Dětská dráha je nenáročná a jízdu na ní zvládnou i docela malé děti bez zkušeností. Před začátkem jízdy budete seznámeni s charakterem trati, s doporučeným způsobem jízdy a s ovládáním čtyřkolky. Samozřejmostí je zapůjčení ochranných pomůcek.

Kamýk nad Vltavou a okolí

V okolí Kamýku nad Vltavou je možné navštívit například vodní elektrárnu Kamýk, která je součástí Vltavské kaskády. Odborný průvodce provede návštěvníky několika částmi elektrárny. S prohlídkou je spojený i výklad, který je přizpůsobený věku návštěvníků.

Dále se můžete vypravit na zříceninu Vrškamýk. Ve 13. století, za krále Václava I., byl Kamýk centrem kraje. Dnes z hradu, který byl postaven z lomového, do řádek zděného zdiva, zbyla jen zřícenina, kterou však památkáři pečlivě udržují. V areálu je nově postavené dětské hřiště, park a občerstvení.

Výlet do okolí Kamýku nad Vltavou také můžete spojit například se zastavením v Drážkově na Váchově Špejcharu, ve Skrýšově s jízdou na koních, v Domově fauny v Hrachově nebo s bowlingem ve Sporthotelu Trhovky.