Rekreace pro děti

Přeskočit navigaci.

Celotáborová hra

Celopobytová hra 2010 – Putování za Svatým grálem

Pro letošní rok jsme se nechali inspirovat legendami o králi Artuši a jeho rytířích kulatého stolu. Vytvořili jsme příběh plný čar, kouzel a napětí. A jak už u nás bývá zvykem, natočili jsme i nové video scénky. Při natáčení jsme si kromě práce užili i spoustu legrace a to zejména když herci pletli své dialogy a nevědomky vytvářeli úplně jiné zápletky. Děkujeme celému natáčecímu týmu, zejména našemu kameramanovi Míšovi, hercům Honzíkovi, Tomášovi, Kačence, Jirkovi, Pepovi, Štěpánovi (zejména za roli koně:) a Marušce, rekvizitářkám Evě a Lucce a také Vladykovým, že nás nenechali umřít hlady a zimou:) Již brzy prozradíme víc!

Vzpomínka na celotáborovou hru 2009 – Cestování časem

image089V rámci letošní celotáborovky jsme cestovali časem. Zemi totiž sužovala strašlivá choroba – Zapomětlivka, proti které bylo třeba najít lék. Sešla se rada moudrých vědců, kteří bádali, bádali, až vybádali, že je třeba nemocným podat speciální lektvar. K jeho přípravě je však třeba získat rekvizity z minulosti. A tak se děti pomocí stroje času a kouzelného zaklínadla museli vypravit na cestu. Pod vedením pana kancléře (který se díky nemoci proměnil v žabáka) navštívili děti pravěk, pohádkovou říši, divoký západ a starověký Egypt.

V pravěku museli pomoci vůdci tlupy uhájit území před nepřátelským kmenem. Po vyčerpávajícím boji jim pralidé věnovaly první přísadu do lektvaru: černou kost z bílého mamuta, což je veliká vzácnost.

image097
mini019
mini016


Další dobrodružství na ně čekalo v pohádkové říši krále Hyacinta. Pohádkové postavičky se pohádaly a bylo třeba je usmířit. Děti hledaly v lese obrázky známých pohádkových dvojic a musely určit, které patří k sobě. Jelikož se jim to podařilo na jedničku, odměnil je král Hyacint další ingrediencí: třemi zlatými vlasy děda Vševěda, a to i přesto, že to byly jeho poslední. Ve třetím dobrodružství se děti přesunuly na divoký západ. Aby získaly od náčelníka Indu-lony kouzelný tabák, musely vydělat peníze a vykoupit od kovbojů zabavenou indiánskou půdu. Poslední výprava vedla do Egypta.

mini010
mini011

mini025

Zde bylo třeba přemluvit Kleopatru, aby jim věnovala pár kapek krve posvátné egyptské kočky Micinky. A jekoliž nic není zadarmo, musely děti předtím usmířit rozhněvané egyptské bohy. A čím jiným, než stavbou překrásných chrámů.

mini018
mini007

p8140261-nahled

Jakmile byly všechny přísady doma, mohly se děti pod vedením pana kancléaře pustit do vaření lekvaru. Naštěstí se to podařilo, a tak všichni mohly výsledný nápoj ochutnat. Lidstvo bylo zachráněno a Zapomětlivka vyléčena…i když některým vedoucím nepomohlo ani opakované konzumování lektvaru…:)

image030
mini002
mini024
 

adr-1

campcr